Szkolenia online
dla osób dotkniętych chorobą i
ich bliskich
Życie z chorobą
Fabry’ego
Tematy
Choroba Fabry’ego to rzadka genetyczna choroba spichrzeniowa, która wpływa na życie i codzienne funkcjonowanie osób nią dotkniętych. Choroba dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Oprócz bólu stawów i zmian skórnych zespół Fabry’ego może również powodować wiele innych objawów. Jednak leczenie choroby Fabry’ego może pomóc zmniejszyć ból i spowolnić postęp choroby.
Nasze szkolenia dostarczają szczegółowych informacji na temat choroby Fabry’ego. Dowiesz się, jak może wyglądać droga do diagnozy i jakie są możliwości leczenia. Otrzymasz także praktyczne wskazówki dotyczące radzenia sobie z chorobą Fabry’ego w życiu codziennym.
Eksperci
Nasze szkolenia z serii kursów na temat choroby Fabry’ego zostały opracowane wspólnie z ekspertami medycznymi. Zawierają odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące choroby spichrzeniowej Fabry’ego i wyjaśnienia ważnych pojęć w zrozumiały sposób. Treść jest regularnie sprawdzana i w razie potrzeby aktualizowana. Kursy zostały opracowane we współpracy z niemieckojęzycznymi ekspertami i przetłumaczone na język polski.
Lekarz rezydent kardiologii
Dr Constantin Gatterer jest lekarzem w trakcie specjalizacji na Oddziale Kardiologii Kliniki Uniwersyteckiej Szpitala Ogólnego w Wiedniu. On i jego zespół zajmują się tam głównie badaniami nad chorobą genetyczną, chorobą Fabry’ego. Jest zatem ekspertem w tej dziedzinie i podczas tego szkolenia odpowie na pytania dotyczące tej rzadkiej choroby.
Prof. dr Christine Kurschat jest nefrologiem i ordynatorem na Oddziale Nefrologii Szpitala Uniwersyteckiego w Kolonii. Jej specjalizacją jest transplantologia. Ponadto kieruje specjalną przychodnią dla pacjentów z chorobą Fabry’ego. Dzięki swojej codziennej pracy z pacjentami z chorobą Fabry’ego posiada dogłębną wiedzę na temat tej rzadkiej choroby i jej leczenia, rozumie też wyzwania i codzienne zmiany, jakie mogą wiązać się z życiem z chorobą Fabry’ego.