Pohotová komunikácia pre onkopacientov

ONLINE-KURS

Pohotová komunikácia pre onkopacientov

Naučte sa obratne reagovať na nepremyslené poznámky či nevhodné otázky vášho okolia.

Dieser Kurs ist ohne Anmeldung und Registrierung zugänglich.

Ohne Anmeldung

4.9/5 - (10)
KURS STARTEN
  • Kostenlos
  • Ohne Anmeldung
  • Unbegrenzter Zugang
  • 18 minGesamtdauer

Kursbeschreibung

Asi každý onkologický pacient už zažil situáciu, keď ho nepremyslená alebo netaktná, aj keď často nie zle mienená, poznámka či otázka zasiahne tak, že zostane v prvom momente, a prípadne aj neskôr, bez slov. Pritom by bolo možné povedať tak veľa – o samotnom ochorení, o liečbe, aj o tom, ako skľúčene sa človek cíti. Myšlienky plynú, ale z úst nič nevyjde.

Chcelo by to výstižnú, duchaprítomnú odpoveď, ktorá podľa potreby odľahčí situáciu, umožní pokračovať v rozhovore či poskytne čas na premýšľanie.

Čo si pod tým predstaviť? Podľa Wikipédie možno pohotovosť označiť aj ako obratnosť, šikovnosť a schopnosť rýchlo reagovať – ide teda o bezprostrednú, priliehavú a často aj vtipnú reakciu, ktorá svedčí o duchaplnosti a inteligencii či dôvtipe. Neznamená to však útočiť či bojovať proti niekomu – na druhej strane často nestojí nepriateľ, ale človek, ktorý sa len práve nevie úplne vcítiť do vašej situácie a vhodne zareagovať.

Pohotoví ľudia majú takmer na každú otázku hneď poruke trefnú odpoveď. V ošemetných či neočakávaných situáciách dokážu reagovať suverénne a sebavedome.  Využitie takejto schopnosti v komunikácii by sa hodilo aj onkopacientom.

Vedieť rýchlo reagovať nemusí byť len danosť – je to aj zručnosť, ktorá sa dá naučiť, natrénovať. Tento online kurz vám v tom môže pomôcť. Dôležité je vyzbrojiť sa trpezlivosťou  – a s trochou cviku sa v budúcnosti budete aj vy pri necitlivých komentároch a otázkach cítiť menej zaskočení a viac pripravení reagovať.

O autorke

Claudia Altmann-Pospischek Mag.a Claudia Altmann-Pospischek je rakúska aktivistka v oblasti života a liečby pacientov s rakovinou prsníka. Predtým, ako jej v roku 2013 diagnostikovali nevyliečiteľnú rakovinu prsníka s metastázami, vyštudovala publicistiku a anglický jazyk a pracovala v oblasti médií. Odkedy ochorela, zastupuje pacientov a venuje sa najmä téme komunikácie medzi lekármi a pacientmi. Na blogu Claudia’s Cancer Challenge denne píše o živote človeka zasiahnutého rakovinou. Za svoju prácu dostala v roku 2016 cenu myAID Award a v roku 2017 ocenenie Löwenherz (Levie srdce).

Slovenská verzia tohto kurzu vznikla vďaka ochote našich rakúskych partnerov – organizácii Selpers a autorky kurzu Claudii – zdieľať svoje know-how bez ohľadu na štátne hranice, v spoluprácii s OZ Amazonky a portálom onkopacient.sk. Za preklad z nemeckého jazyka ďakujeme Eve Kempnej, za odbornú úpravu onkopsychologičke Márii Andrášiovej a za OZ Amazonky Stanislave Bošiakovej a Eve Bacigalovej.

Kursinhalte


KURS STARTEN
  • Kostenlos
  • Ohne Anmeldung
  • Unbegrenzter Zugang
  • 18 minGesamtdauer
Tento kurz je určený pre vás selpers Logo