Pohotová komunikácia pre onkopacientov

ONLINE-KURS

Pohotová komunikácia pre onkopacientov

Naučte sa obratne reagovať na nepremyslené poznámky či nevhodné otázky vášho okolia.

Dieser Kurs ist ohne Anmeldung und Registrierung zugänglich.

Ohne Anmeldung

4.9/5 (8)

KURS STARTEN
  • Kostenlos
  • Ohne Anmeldung
  • Unbegrenzter Zugang
  • 18 minGesamtdauer

Kursbeschreibung

Asi každý onkologický pacient už zažil situáciu, keď ho nepremyslená alebo netaktná, aj keď často nie zle mienená, poznámka či otázka zasiahne tak, že zostane v prvom momente, a prípadne aj neskôr, bez slov. Pritom by bolo možné povedať tak veľa – o samotnom ochorení, o liečbe, aj o tom, ako skľúčene sa človek cíti. Myšlienky plynú, ale z úst nič nevyjde.

Chcelo by to výstižnú, duchaprítomnú odpoveď, ktorá podľa potreby odľahčí situáciu, umožní pokračovať v rozhovore či poskytne čas na premýšľanie.

Čo si pod tým predstaviť? Podľa Wikipédie možno pohotovosť označiť aj ako obratnosť, šikovnosť a schopnosť rýchlo reagovať – ide teda o bezprostrednú, priliehavú a často aj vtipnú reakciu, ktorá svedčí o duchaplnosti a inteligencii či dôvtipe. Neznamená to však útočiť či bojovať proti niekomu – na druhej strane často nestojí nepriateľ, ale človek, ktorý sa len práve nevie úplne vcítiť do vašej situácie a vhodne zareagovať.

Pohotoví ľudia majú takmer na každú otázku hneď poruke trefnú odpoveď. V ošemetných či neočakávaných situáciách dokážu reagovať suverénne a sebavedome.  Využitie takejto schopnosti v komunikácii by sa hodilo aj onkopacientom.

Vedieť rýchlo reagovať nemusí byť len danosť – je to aj zručnosť, ktorá sa dá naučiť, natrénovať. Tento online kurz vám v tom môže pomôcť. Dôležité je vyzbrojiť sa trpezlivosťou  – a s trochou cviku sa v budúcnosti budete aj vy pri necitlivých komentároch a otázkach cítiť menej zaskočení a viac pripravení reagovať.

O autorke

Claudia Altmann-PospischekMag.a Claudia Altmann-Pospischek je rakúska aktivistka v oblasti života a liečby pacientov s rakovinou prsníka. Predtým, ako jej v roku 2013 diagnostikovali nevyliečiteľnú rakovinu prsníka s metastázami, vyštudovala publicistiku a anglický jazyk a pracovala v oblasti médií. Odkedy ochorela, zastupuje pacientov a venuje sa najmä téme komunikácie medzi lekármi a pacientmi. Na blogu Claudia’s Cancer Challenge denne píše o živote človeka zasiahnutého rakovinou. Za svoju prácu dostala v roku 2016 cenu myAID Award a v roku 2017 ocenenie Löwenherz (Levie srdce).

Slovenská verzia tohto kurzu vznikla vďaka ochote našich rakúskych partnerov – organizácii Selpers a autorky kurzu Claudii – zdieľať svoje know-how bez ohľadu na štátne hranice, v spoluprácii s OZ Amazonky a portálom onkopacient.sk. Za preklad z nemeckého jazyka ďakujeme Eve Kempnej, za odbornú úpravu onkopsychologičke Márii Andrášiovej a za OZ Amazonky Stanislave Bošiakovej a Eve Bacigalovej.

Kursinhalte


KURS STARTEN
  • Kostenlos
  • Ohne Anmeldung
  • Unbegrenzter Zugang
  • 18 minGesamtdauer
Tento kurz je určený pre vás selpers Logo
© Copyright 2021 - selpers

Experten-Sprechstunde: Corona-Impfungen für chronisch Kranke

Prim. Priv.-Doz. Dr. Bernd Lamprecht informiert Sie über die neuesten Erkenntnisse zu Corona-Impfungen.

Reichen Sie jetzt anonym Ihre Frage ein.

Die Teilnahme ist kostenlos und ohne Anmeldung möglich.

ZUR SPRECHSTUNDE

selpers Gesundes Lernen

Immer informiert

Ja, ich möchte den Newsletter von selpers abonnieren und regelmäßig über Blogbeiträge, Online-Kurse und Veranstaltungen informiert werden.